aneb jak si nosit svá štěstíčka...

ERGONOMICKÁ NOSÍTKA (srovnání jednotlivých typů nosítek zde):

Pro nošení dětí lze kromě šátků využít i tzv. ergonomická nosítka (neplést s klokankami a krosničkami!). Výhodná jsou dle mého názoru zejména pro kratší poponášení starších, tj. větších, už samostatně chodících dětí. Pro hodně maminek je (jak se ukazuje i v mém okolí) často "obtížné" naučit se uvázat dítě do šátku na zádech (nebo nemají ve svém okolí nikoho, kdo by je naučil pár fint na vázání, či se bojí vázat apod.), a své odrostlejší dítko nosí posléze na zádech (event. na břiše) pouze v (ergonomických) nosítkách. Dnes již je na trhu velký výběr ergonomických nosítek - viz odkaz nahoře, v mnohých se dají nosit děti již téměř od narození (osobně se ale  domnívám, že šátek je šátek :-)), a liší se jak materiálem, tak i komfortem.

Nosítka mají moho výhod, ale rovněž i své neduhy. Ukazuje se například, že nošení dítka v nosítku na břiše a současné potřebě mít (nosit) na zádech větší batoh či jiné zavazadlo je trochu problematické z důvodu kolize ramenních popruhů a popruhů od batohu. Při nošení dítěte na zádech se dalším větším zavazadlem na zádech obvykle nepočítá (vhodnější jsou onbagy či jiné tašky přes rameno), a menší batůžek dítě klidně unese na svých zádíčkách...

My jsme měli vloni (rok 2010) trošku nosící pauzu (tedy mimo kalamitní zimní období), ale vzhledem k nástupu syna do školky a nutnosti hodně rychlých zimních  přesunů bez zdržování s vázáním jsme pořídili nakonec též ergonomické nosítko - původem z českých luhů a hájů - BLUEBEAROproti námi testovaným nosítkům Ergo a Liliputi má spoustu prima vychytávek a můžeme ho opravdu doporučit.

Po vyzkoušení testovacího nosítka (vyrábějí se dvě velikosti) jsme byli velmi nadšeni jak já, tak synek, a tak jsme si též jednoho originálního  "medvěda" objednali. Paní Jitka byla velmi ochotná (tímto děkujeme velmi) a upravila nám větší verzi svého nosítka na míru - tj. pro větší (3leté) dítě + delší popruhy. Nosíme nyní zase často a opravdu ho mohu jen doporučit. Je pro nosiče  nesmírně pohodlné i s těmi nošenými skoro 15 kg :-)), spony nekloužou, dobře se utahují.  Toto nosítko je velmi prostorné, i při spánku pro dítě pohodlné a dítě je v něm správně usazené. Zároveň je lehounké (cca 0,5 kg) a lze ho zamotat a sepnout pomocí spony jako větší ledvinku.

 

 

 

 

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode